Nietypowa data ślubu
On uklęknął na jedno kolano, wyciągnął małe, ładne pudełeczko i zadał to najważniejsze pytanie, a ona powiedziała „tak”. Teraz muszą się zająć tylko organizacją wesela. Pierwszą decyzją związaną ze ślubem jest wybór terminu. Pary młode przeważnie decydują się na daty między majem a październikiem. Najczęściej wybieranym dniem tygodnia jest sobota, chociaż wesela w piątek też przestają już być nowością. Postaramy się jednak pokazać Wam, że organizacja ślubu w tygodniu też ma wiele plusów.

Bardzo mi przykro, najbliższy wolny termin w sobotę mamy w 2022 roku”

Do naszej agencji ślubnej często zgłaszają się pary, które do swojego ślubu mają niewiele czasu. Rok to czasami luksus. Bywa tak, że na organizację wesela mamy pół roku czy nawet trzy miesiące, a nasz absolutny rekord to trzy tygodnie! W takiej sytuacji przyszli małżonkowie mają bardzo ograniczony wybór lokali, zespołów, fotografów i innych podwykonawców. Wówczas ślub na tygodniu otwiera furtki do naprawdę wielu wybitnych usługodawców. Ponadto znamy lokale, które sobotnie terminy w kalendarzach mają wypełnione na trzy lata do przodu. Jeżeli chcecie tyle czekać – problem rozwiązany, ale jeśli nie… może trafi się jakiś wolny czwartek? Zamiast decydować się na ślub w weekend, tak jak większość par, możecie wybrać inną drogę – dzięki temu wachlarz możliwości związanych z wyborem idealnej sali zwiększy się co najmniej kilkukrotnie. O wiele łatwiej będzie Wam też to zgrać z wolnymi terminami w USC i w kościele.

„A życzy sobie Pani ofertę sobotnią czy tygodniową?”

Kolejnym ogromnym plusem organizacji wesela w tygodniu jest cena. W większości miejsc, które znamy i z którymi miałyśmy okazję pracować jako konsultantki ślubne, obowiązuje inna oferta w weekend, i inna od poniedziałku do piątku. Czasami różnica jest naprawdę zachęcająca.

Nietypowa data na wesele, czyli ślub w tygodniu

„W gratisie otrzymają Państwo od nas…”

Coś, co lubią chyba wszyscy, czyli liczne gratisy. Często to, za co w sobotę musicie dopłacić (i to niemało!), na tygodniu jest zupełnie za darmo. Noclegi dla gości? Da się zrobić. Girlanda świetlna? Oczywiście! Pokrowce na krzesła? Nie ma sprawy!  

„Ale że we wtorek…?”

O Waszym weselu na pewno będzie głośno! 🙂 Ale mając na uwadze Waszych gości i to, że pewnie większość z nich pracuje/studiuje/chodzi do szkoły lub ma inne zobowiązania, warto kilka miesięcy przed ślubem rozesłać karty save the date po to, żeby każdy z nich mógł jakoś zorganizować ten dzień i spędzić go razem z Wami ? Podsumowując, ślub w tygodniu to świetne rozwiązanie dla par, które nie chcą długo czekać na ich Wielki Dzień lub borykają się z problemem znalezienia idealnej sali weselnej ze względu na zajęte terminy weekendowe. To rozwiązanie, które sprawdzi się też u tych, którzy zwracają dużą uwagę na oszczędności i nie mają nic przeciwko kameralnemu przyjęciu w otoczeniu najbliższych, bez urządzania poprawin kolejnego dnia.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *