Wasz ślub coraz bliżej – a w zasadzie… jutro? Siedzisz z pustką w głowie a potem zrywasz się i w szale latasz po domu w poszukiwaniu rajstop… Obudź się, to tylko zły sen! W rzeczywistości, wcale nie musi to tak wyglądać 🙂 Jak zorganizować poranne przygotowania w dniu ślubu, na spokojnie? No dobra, tak zupełnie spokojnie to się pewnie nie da, w końcu towarzyszą Wam wielkie emocje! Dzisiaj podpowiemy, co zrobić (i w jakiej kolejności!), aby okiełznać chaos i wprowadzić spokój w tym najważniejszym dla Was dniu.

Podpowiadamy, jak nie zwariować!

Zaczniemy od tego, że dzień ślubu zaczyna się już wieczorem dnia poprzedniego. Sen to klucz do udanego kolejnego dnia. Jednak wszyscy wiemy, jak wygląda zasypianie przed ważnym wydarzeniem. Nerwy, bezsenność i gonitwa myśli… Nasze rady są sprawdzone i działają od lat, dlatego zdradzimy Wam również i Tobie. Większość ślubów odbywa się latem. Ciepłe długie wieczory wykorzystaj na… spacer. Zwykły spacer w spokojnym otoczeniu przyrody. Nie bierz telefonu, jeśli chcesz weź swojego partnera/partnerkę i spędźcie ten wieczór wspólnie. Parę głębokich wdechów i skupienie się na ciszy wokół nie zaszkodzi. Po powrocie zróbcie sobie porządną, ciepłą kąpiel z olejkami eterycznymi – lawendowy i sandałowy rewelacyjnie koją nerwy! Połóżcie się spać w świeżej, pachnącej pościeli i poczytajcie przed snem ulubioną książkę. A kiedy obudzicie się kolejnego dnia…

6 rzeczy do zrobienia przed południem – tu liczy się kolejność

Wstańcie wcześnie – tak, aby się nie spieszyć i wszystkie czynności wykonać na spokojnie. Poniżej przedstawiamy Wam chronologiczną listę, przedpołudniowych czynności w dniu ślubu: 1. Zjedzcie porządne, ciepłe śniadanie. To podstawa dobrego samopoczucia. Do tego, nie zapomnijcie o chwili oddechu i relaksu. Warto zarezerwować sobie chwilę czasu na poranny kubek kakao wypity bez pośpiechu w towarzystwie świadków. Obowiązkowo w piżamie! 🙂 2. Jeśli korzystacie z usług salonu kosmetycznego i fryzjerskiego, zaplanujcie sobie czas razy dwa, na wypadek korków lub innych losowych zdarzeń. 3. Druhny i świadkowie – jeśli przygotowują się razem z Wami, weźcie ich pod uwagę w czasie przygotowań, aby czuli się komfortowo! W sytuacji, gdy pannę młodą przygotowują druhny, warto rozpisać wcześniej godziny makijaży i fryzur, a w dniu ślubu relaksować się na fotelu fryzjerskim z lampką szampana w ręku, mając przyjaciółki u boku 🙂 4. Około dwie godziny przed podróżą do kościoła/urzędu zaproście fotografa, który uwieczni ostatnie przygotowania. Nie ma potrzeby robić tego wcześniej – chyba nie będziecie wieszać na ścianie zdjęć w połowie umalowanej Panny Młodej, lub nieuczesanego Pana Młodego? 😉 5. Kiedy masz pewność, że wszystkie zdjęcia – z rodzicami i z druhnami są zrobione, poproś o założenie welonu (to również warto uwiecznić na fotografii!), weź 5 głębokich wdechów i wyrusz w drogę! Pamiętaj: to dzień, w którym pośpiech bywa zgubny… i na pewno nie pomaga w przedślubnej tremie 🙂 Podczas przygotowywania planu, przeznacz na każdą czynność więcej czasu niż zwykle – gwarantujemy, że może to się okazać decyzją na wagę złota! Przy planowaniu może być pomocna jedna z aplikacji weselnych dla panien młodych.

Bezcenne wsparcie najbliższych

Przygotowania w dniu ślubu często oznaczają stres i chaos – nawet, kiedy macie wszystko świetnie zaplanowane. Jeśli korzystacie z pomocy konsultantek ślubnych, w wielu kryzysowych sytuacjach możesz się do nich zwrócić. Z naszego doświadczenia wynika, że zdarzyć się może wszystko, i to w najmniej odpowiednim momencie. Pamiętajcie również o wsparciu ze strony rodziny – wszyscy w tym dniu są tam dla Was! Nie bójcie się zadzwonić do kuzynki, aby przyjechała i pomogła Wam zanieść ciasto, bo brakło Wam dodatkowej pary rąk, albo do szwagra, aby pożyczył Wam samochód. To będzie dla nich zaszczyt móc uczestniczyć w tak ważnym dla Was dniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *