Jak wybrać idealnych świadków weselnych?
Świadkowie to bardzo ważne osoby podczas ślubu. Ich rola nie ogranicza się wyłącznie do podania obrączek i towarzyszenia podczas ceremonii. Osoby, które wybierzemy na świadków, towarzyszą nam na długo przed tym najważniejszym dniem, jak również w trakcie wesela i po nim. Warto w takim razie dłużej zastanowić się nad wyborem świadka i świadkowej, i nie podejmować decyzji pochopnie.  Postanowiłyśmy podzielić się z Wami naszymi przemyśleniami i radami na ten temat. Dzisiaj podpowiemy Wam, jakie cechy powinni mieć świadkowie oraz… jakich nie powinni mieć 🙂

1. Odpowiedzialność i organizacyjna smykałka

Nie bez przyczyny  jest to pierwszy punkt na naszej liście. Świadkowie muszą czuć, że są częścią Waszej uroczystości. I tak samo, jak Wy (albo i bardziej!) starać się, aby wszystko poszło dobrze i zgodnie z planem. Wybierzcie więc osoby, na których możecie polegać w nagłych sytuacjach. 

2. Spokój i opanowanie w nagłych sytuacjach

Spokój to to, czego państwo młodzi potrzebują najbardziej, a niestety… często w “ten” dzień go nie mają. Nerwy przed ślubem narastają z każdą godziną, a problemy do szybkiego rozwiązania potrafią nieoczekiwanie się spiętrzyć. Co wtedy?  Zastanów się, czy osoba, która będzie towarzyszyć Ci w przygotowaniach, udźwignie ten emocjonalny bagaż. Para młoda ma prawo panikować. Świadkowie są od tego, aby te nerwy łagodzić i powinni wiedzieć, jak to zrobić.

3. Dyspozycyjność i gotowość do pomocy

Bycie świadkiem czy świadkową na ślubie to nie tylko 2 godziny ceremonii zaślubin. To całą masa czasu przed ślubem, w trakcie i po nim. Sytuacje nieoczekiwane jak zepsuty samochód czy choroba makijażystki wymagają wsparcia w najmniej oczekiwanym momencie. Najlepiej, aby osoby będące świadkami były wtedy pod telefonem 🙂  

4. Empatia i bliskość

Wyczucie emocji drugiej osoby to umiejętność, którą bezapelacyjnie musi posiadać świadkowa i świadek. Szczególnie świadkowa, bo z naszego doświadczenia wynika, że to kobiety częściej potrzebują emocjonalnego wsparcia 😉  Przy wyborze świadków kierujcie się tym, czy w sytuacji kryzysu (który umówmy się – na pewno będzie), dana osoba będzie potrafiła wczuć się w Waszą sytuację. Zamiast poklepywać po plecach mówiąc: Wszystko będzie dobrze, to tylko jedna noc – zleci w mgnieniu oka… przytuli i pocieszy jak prawdziwy przyjaciel. 

5. Umiejętność podejmowania decyzji – czasem i za Was!

Tu wracamy do smykałki organizacyjnej, która z naszej perspektywy wydaje się szalenie ważna. Podczas przygotowań do ślubu często nie ma pary młodej w miejscu, gdzie dzieje się jakaś akcja, ponieważ… dzieje się ona równolegle na wielu frontach.  Młodzi nie mogą być wszędzie osobiście. Niektóre decyzje trzeba podejmować za nich, i najlepiej aby były to słuszne decyzje 🙂 Nie wybierajcie na świadków osoby, które dzwonią do Was z pytaniem o każdy, mało istotny drobiazg. Lepiej wybierzcie osoby pewne siebie, które znają Was lepiej i z większym prawdopodobieństwem dokonają wyboru samodzielnie.   Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik dobrego świadka pomoże Wam w organizacji Waszego idealnego ślubu i wesela. Nie jest powiedziane, że świadkiem na ślubie musi być brat lub siostra. Czasem lepiej wybrać przyjaciółkę, która zna Was lepiej, a siostrze podziękować za… bycie wsparciem w innych sytuacjach. Na pewno nikt się wtedy nie obrazi, a Wy będziecie spokojniejsi. Tego Wam życzymy! 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *