Czy jest ktoś, kto nie słyszał o premierze drugiej części Krainy Lodu? Bajka ta zawładnęła sercami nie tylko małych księżniczek, ale także ich starszych sióstr, mam i… panien młodych! Bo która z nas w dniu swojego ślubu nie chciałaby poczuć się jak Elza? 😉 A jeżeli Elza to nie macie wyjścia – wesele musi odbyć się zimą!

Plusy wesela w zimie

Przeglądając internet w poszukiwaniu inspiracji, na pewno nieraz natknęliście się na piękne, bajkowe wesela w aurze tajemniczości, bajkowego błękitu i puszystego śniegu. Jednak organizowanie wesela w miesiącach zimowych ma o wiele więcej plusów niż tylko przepiękne dekoracje! 1. I termin, i cena… bardzo atrakcyjna! Nie da się ukryć, że dla większości branży ślubnej zima oznacza przestój oraz chwilę spokoju i wypoczynku po szalonym sezonie. Warto wykorzystać ten czas, jeśli szukacie szybkiego wolnego terminu w waszej ulubionej lokalizacji. Rezerwacja terminu u topowych podwykonawców w sezonie ślubnym graniczy z cudem, ale poza nim wszyscy chętnie otwierają swoje kalendarze i sypią jak w rękawa wolnymi terminami. Często proponują przy tym również o wiele atrakcyjniejsze ceny 😉 2. Piękna, zimowa atmosfera…! I nie, nie mamy tu na myśli puchatego śniegu i śnieżynek, każdej w innym kształcie. Zwróćcie uwagę, że zimą ściemnia się o wiele wcześniej. Która z Was, nie chciałaby ślubować i tańczyć pierwszy taniec tylko przy blasku świec?   Plusy wesela w zimie 3. Niezaprzeczalna… oryginalność! 🙂  Jesteśmy pewne, że Wasi goście z wielką przyjemnością poszliby na wesele zimą. Właśnie wtedy, gdy jest mniej imprez, grillów i innych ślubów. Będą bardziej chętni do zabawy, bo w tym sezonie przeważnie brakuje jej najbardziej! 4. Data zapadająca w pamięć! Jak często chodzicie na zimowe śluby? Nawet my, wedding plannerki nie jesteśmy na nich zbyt często i dlatego pamiętamy je wszystkie dużo lepiej, niż śluby letnie! Mamy w pamięci dekoracje, a także to, do jakiej piosenki Para Młoda tańczyła swój pierwszy taniec i jak podziękowali rodzicom. Zimowe śluby naprawdę są wyjątkowe pod tym względem!

Plusy wesela w zimie

Minusy wesela w zimie

1. Może być taniej, ale… nie musi! Przed chwilą pisałyśmy o tym, że zimą podwykonawcy świadczą usługi w niższej cenie niż w pełni sezonu. Jest to prawda, ale nie dotyczy to każdej zimowej daty. Pamiętaj, że jeżeli chcesz zorganizować wesele w święta lub Sylwestra, z pewnością zapłacisz sporo więcej niż w „normalny” dzień. 2. Szaro buro i… ponuro W ciągu kilku ostatnich lat nie widzieliśmy w Polsce za dużo śniegu. Zamiast tego bywa pochmurnie, deszczowo i dość nieprzyjemnie. Chociaż… prawda jest taka, że lipiec też bywa deszczowy, sierpień okrutnie gorący, a wrzesień ma już jesienną aurę. Jak widzisz, tutaj nie ma reguły i miesiąca, którego można nazwać „pewniakiem”! 3. Brrrr… zimno! Z tym argumentem nie możemy polemizować. Czy jest śnieg, czy go nie ma, temperatura nie zachęca do długiego przebywania na dworze. Droga na ceremonię i do hotelu może skutkować czerwonymi nosami i uszami. Gorąca atmosfera na sali powinna wszystko wynagrodzić!   Mamy nadzieję, że choć trochę pomogłyśmy Wam w wyborze, jeśli zastanawiacie się nad organizacją wesela zimą. Pamiętajcie, że nie ważne w jakim miesiącu weźmiecie ślub – jeśli będzie on dobrze zorganizowany, żadna aura nie będzie Wam straszna!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *