Jako Narzeczeni podjęliście jedną z pierwszych wspólnych decyzji: weźmiecie ślub w plenerze. Cudny pomysł! Musicie być świadomi, że jego przygotowanie wymaga czasu, doskonałej organizacji i umiejętności przewidywania nieprzewidzianego. Dlatego wychodzę Wam naprzeciw i oferuję pomoc w organizacji ślubu plenerowego.

Organizacja ślubu w plenerze od A do Z

Przyznaję: decyzją o ślubie plenerowym postawiliście sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Wymaga on umiejętności logistycznych i wspięcia się na wyżyny kreatywności. Tego dnia wiele rzeczy wydarzy się po raz pierwszy i tylko raz, więc wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Dlatego potrzebujecie wsparcia kogoś, kto dokładnie wie, jak zorganizować ślub w plenerze zgodnie z wymogami. Kogoś, kto zaaranżuje miejsce złożenia przysięgi małżeńskiej tak, że będzie zapierać dech w piersiach. Kogoś, kto ma głowę pełną nieszablonowych pomysłów i wyznaje zasadę: “impossible is nothing”. Potrzebujecie profesjonalnej i zakochanej w ślubach konsultantki, czyli mnie.

Ślub w plenerze

Jako wedding plannerka przygotowuję ceremonie plenerowe od A do Z. Mogę zająć się m.in.: opracowaniem propozycji miejsc, organizacją dekoracji punktu przysięgi, oprawy muzycznej, nagłośnienia i oświetlenia, a jeśli zajdzie potrzeba, udzielić Wam ślubu symbolicznego. Jednak to Wy określicie zakres swoich potrzeb, a moich działań.

Usługa organizacji ślubu w plenerze jest dla Was, jeśli chcecie przygotować tę uroczystość perfekcyjnie, bez stresu, oszczędzić czas i pieniądze. Dzięki współpracy z profesjonalistą, oczekiwaniu na dzień ślubu będzie Wam towarzyszyć ekscytacja. Zyskacie też spokój i pewność, że ceremonia przebiegnie zgodnie z planem.

Ślub w plenerze – kwestie estetyczne i praktyczne

Aby wziąć ślub w plenerze, trzeba dopełnić formalności, m.in. uzyskać pozwolenie na organizację. Przeprowadzę Was przez świat procedur krok po kroku. Następnie dopilnuję, aby wszystkie ustalenia z księdzem lub urzędnikiem zostały wcielone w życie.

Musicie pamiętać, że ślub plenerowy rządzi się swoimi prawami. Jego miejsce powinno być godne, czyli spokojne i uporządkowane. Nic nie może zakłócić powagi uroczystości. Często nietypowe lokalizacje wymagają przystosowania do nowej roli. Zadbam więc o detale, ponieważ jestem perfekcjonistką i w pracy daję się z siebie 100%.

Jeśli jeszcze nie ustaliliście, gdzie weźmiecie ślub plenerowy, przygotuję listę wyjątkowych lokalizacji spójnych z Waszą wizją. Ceremonia na łonie natury, w przestrzeni miejskiej, a może w pobliżu sali weselnej? Mam kilka asów w rękawie i nie mogę doczekać się, aż Wam o nich opowiem!

A może marzycie, aby pobrać się tam, gdzie na swój widok poczuliście motyle w brzuchu, w miejscu pierwszego pocałunku lub “kocham Cię”? Gorąco zachęcam: podążajcie za marzeniami, a resztę pozostawcie mnie. Wiem, co zrobić, aby je urzeczywistnić.

W wyborze tematu przewodniego nie ogranicza Was ani bryła, ani styl budynku. Jednak najlepiej zdecydować się na jeden motyw i powielić go w kilku miejscach, np. w punkcie złożenia przysięgi, na ścieżce, przy strefie dla gości. Urodę pleneru podkreślą naturalne dekoracje.

Ślub nad jeziorem

Miejsce przysięgi ślubnej powinno być piękne, ale też komfortowe i bezpieczne. Zdejmę z Was obowiązek dopilnowania kwestii praktycznych. Wypożyczę meble i dodatki (stół do podpisania aktu małżeństwa, krzesła, dywan prowadzący do punktu ślubu). Zapewnię też Waszym gościom wygodny i pewny transport na miejsce ceremonii.

Polecę profesjonalnych florystów, muzyków, dekoratorów, fotografów, którzy spełnią Wasze oczekiwania w 100%. Przez ponad 10 lat pracy w branży ślubnej stworzyłam listę profesjonalnych podwykonawców świadczących usługi najwyższej jakości. Zamiast poświęcać wieczory na poszukiwania sprawdzonych usługodawców, spośród moich propozycji na spokojnie wybierzecie tych, którzy przypadną Wam do serca.

Zajmę się też organizacją oświetlenia, które – oprócz podstawowej funkcji – zbuduje wyjątkowy nastrój w ważnej dla Was chwili. Świece, lampy solarne, pochodnie, girlandy świetlne dają piękny efekt, zwłaszcza jeśli ceremonia odbywa się o zachodzie słońca lub pod rozgwieżdżonym niebem.

Czasem w trakcie ślubu w plenerze trudno o absolutną ciszę. Jeśli obawiacie się, że goście źle będą słyszeć słowa przysięgi, uspokajam. Zorganizuję profesjonalne nagłośnienie. À propos ślubowania! Czy wiecie, że możecie je rozbudować, aby było bardziej osobiste? Warto to zrobić! Nigdy nie zapomnicie zdań z głębi serca wypowiedzianych prosto w oczy. Gwarantuję!

Ślub w plenerze – plan B

Pogoda jest nieprzewidywalna. Dlatego, przyszła Panno Młoda – jeśli jesteś przesądna – żeby zapewnić ładną aurę w dniu ślubu, możesz postawić buty na parapecie. Ja z kolei opracuję plan B. Wspólnie ustalimy miejsce rezerwowe na wypadek załamania pogody. Takie, które nie będzie “ostatecznością”, lecz równie zachwycające jak Wasz nr 1. Atrakcyjny plan awaryjny sprawi, że nagłą zmianę aury przyjmiecie ze spokojem i będziecie kontynuować przygotowania z uśmiechem.

Ślub w plenerze w górach

Możemy też uzgodnić sposób ochrony strojów, fryzur i makijaży przed przelotnym deszczem, który – jak mówią – wróży Młodej Parze szczęście i bogactwo. Nie martwcie się na zapas! Ceremonia pod parasolami może być niezapomniana i pięknie wyglądać na pamiątkowych fotografiach.

Drodzy Narzeczeni, jestem pewna, że nieraz będziecie wracać do ślubu plenerowego zorganizowanego z moją pomocą. I to nie tylko myślami! Wyprawa do miejsca, w którym powiedzieliście sobie “tak”, może stać się Waszą rocznicową tradycją. Cudny pomysł, prawda?

Zatem: uzgodnijcie wspólną wizję ślubu w plenerze, a mnie pozostawcie jej realizację. Zobaczycie na własne oczy, jak czynię cuda w imię miłości!